Jak jsme objevili naturální vína

Vína nás provází životem více než 20 let. Za tak dlouhou dobu jsme urazili dlouhou cestu, nasbírali mnoho zkušeností a často i divokých a úsměvných zážitků. Mysleli jsme, že nejlepší vína jsou ta, která na soutěžích nasbírala nejvíce bodů, která jsou z těch nejvyhlášenějších apelací a ta, o kterých se nejvíce mluví. Jednoho dne se to v nás zlomilo a zjistili jsme, že co je pro ostatní dobré, je pro nás nudné. Zjistili jsme, že nás více baví vína, která jsou v symbióze s přírodou a že nás více baví práce s lidmi, kteří berou to co dělají jako poslání. Objevili jsme svět naturálních vín a už jsme se jej nepustili.

Jak vznikla myšlenka

Díky vztahu k vínu jsme toho hodně nacestovali. V každé destinaci kde jsme byli, ať už to byla vinařská oblast či nikoliv, nás zajímalo spojení dobrého vína a jídla. Ve světě je spousta vyhlášených naturálních wine barů, které nás bavily a cítíli jsme se tam jako „doma“. Došlo nám, že nám něco takového v České republice chybí a v domovské Ostravě nám to chybí dvojnásob. Vyhrnuli jsme si rukávy a bez zkušeností, tak trochu HokusPokus jsme rozjeli to, co jsme obdivovali na našich cestách.

Udržujeme dobré vztahy s vinaři

U většiny vín, které u nás najdete jsme přímí a jediní distributoři v České republice. Se všemi vinaři se totiž známe osobně, pravidelně je na našich toulkách navštěvujeme a taky jsme s nimi téměř v denodenním kontaktu. Není to business, kde se dá tlačit na pilu a věci uspěchat. V tomhle ohledu funguje svět vína docela jinak. Pomalu, ryze a přirozeně. A to na něm milujeme.

Jedinečná selekce vín

Degustace

Několikrát do měsíce se snažíme dělat pohodové degustace. Nejsou to degustace na které jste zvyklí odjinud. Pokud jsou degustace v naší režii, tak netlacháme hodiny nad chemickým rozborem vína, ale snažíme se vás provést vinařstvím, seznámit vás s hlavním protagonistou vinařství a pořádně si užít vína. Když nás pak osobně navštíví některý z vinařů, tak degustace probíhá ve stejném duchu, akorát rádi předáme slovo těm skutečným hvězdám oboru.

Posezení s vinaři

Čas od času k nám zavítají vzácní hosté z řad našich dodavatelů a přátel, skvělých producentů vín z Česka i z vyhlášených zahraničních oblastí.
Akce s vinaři rozdělujeme do dvou skupin – nezřízená degustace a regulérní párty, kterou často spojíme s POP-UPem s vybranou restaurací nebo bistrem.
Za krátkou dobu kdy nás navštěvujete u nás byli: Milan Nestarec & Thir Tábor, Christian Tschida & Mochi Wienna, Claus Preisinger a další…

Pronájem prostor

Soukromá degustace, firemní večírek, rodinná oslava, oslava promocí. Přesně k tomu slouží zadní část baru s cihlovými klenbami, kde si budete připadat jak ve vinném sklípku a užijete si soukromí. Akci vám nachystáme podle vašich představ, popřípadě pomůžeme s čím jen bude potřeba.

info

Velkoobchod

Téměř všechna naturální vína si sami vozíme a jsme jediní přímí distributoři v České republice.

Nechceme si je nechat jen pro sebe, proto je mimo zákazníky, kteří je vypijí v baru nebo koupí na našem e-shopu, dodáváme také do restaurací, kaváren a dalších podniků.

Chceme, aby se poselství naturálního vína dostalo do povědomí všech, kteří rádi spojí dobré víno a jídlo dohromady. Proto spolupracujeme s podniky, které toto poselství předávají dále svým zákazníkům.

V případě zájmu o informace pro velkoobchod nás kontaktujte na info@hokuspokus.cz

 

Spolupracujeme:

Cokafe Centrum

Cokafe Poruba

Cokafe DOV

Cokafe Ostravice

HogoFogo Bistro

Kavárna Fara Hukvaldy

winegeek.cz

Modrá Myš Cocktail Bar

ShotHouse Ostrava

ShotHouse Havířov

Zelenkava Čeladná

KAFÖ Zlín

JustWine Brno