Rakousko, Illmitz

Christian Tschida

Rakouský svéráz a naprostý perfekcionista. Jeho vína v sobě skrývají neuvěřitelnou energii, která perfektně odráží osobnost Christiana. V malé vesnici Illmitz okolo Neziderského jezera doslova kouzlí. Pokud není výsledek 100%, vylívá víno do kanálu. Legendární vína Brutal, TNT, Himmel auf Erden nenechají nikoho chladným.

Nejsem proti používání siřičitanů. Není to náboženství. Jde o to, udělat dobré víno.

Rakousko, Gols

Claus Preisinger

Sympaťák, který se nebojí být nekompromisní. Prioritou Clause je dělat víno, které je typické pro svůj terroir. Jeho vinařský skill je založený na instinktu, ne na tom, co se učí ve školách nebo jak to dělají ostatní. Proto svá vína neustále posouvá dál.

Free wine, soul wine - don't think too much, just drink it!

Francie, Jura

Fabrice Dodane | Domaine de Saint Pierre

Charismatický a pragmatický. Fabrice Dodane vtisknul svým vínům z Domaine de Saint Pierre přesně tuto tvář. Přátelství Jean-Francois a Anne Ganevat se promítá v harmonii a čistotě jeho vín, přitom stále doplněnými o jeho charismatický charakter.

Francie, Jura

Jean-Francois Ganevat | Domaine Ganevat

Jean-Francois se spolu se sestrou Anne stali hvězdami z francouzské Jury a jejich vína jsou jedním slovem neuvěřitelná. Práci mají jasně nalinkovanou a zatímco se Anne stará o vinařství, Fanfan, jak mu říká blízké okolí, se točí okolo vína. Seznámili jsme se díky našemu skvělému příteli Yannu Durrieux, se kterým Fanfan jezdí automobilové závody.

Francie, Loire

Jean-Pierre Robinot | Domaine de l'Ange Vin

DJ, řezník nebo někdo, kdo jde z párty? Přesně tohle se nám honilo hlavou, když nás Jean-Pierre vítal ve svém vinařství. Člověk, ze kterého sálá proud energie tak, že to snad jde i vidět, dokáže přesně tuto vlastnost promítnout i do svých vín. Ta zrají velmi dlouho díky nízké teplotě v labyrintu jeho pískovcových sklepů.

Francie, Roussillon

Tom Lubbe | Domaine Matassa

Novozélanďan, co ve Francii propadl hluboké lásce a založil si v nejjižnější části země vinařství. Už to samo o sobě zní jako dobrý příběh. Dějství pokračuje tím, že se z něj stal jeden z nejrespektovanějších naturálních vinařů ve Francii, který doopravdy ví, co dělá. Neúprosné jižní slunce je jako stvořené pro odrůdy Macabeu, Grenache Gris, Carignan a Grenache.

Francie, Burgundsko

Yann Durieux | Recrue des Sens

Naturální víno + Burgundsko + dredy = náš dobrý přítel Yann Durieux!

Bořič mýtů v jinak velice konvenčním prostředí má velice vyhraněné názory na to, jak vyrábět víno, pěstovat révu a pracovat ve sklepě. Snad nikdy jsme nebyli u nikoho, kdo byl ve sklepě takový perfekcionista na čistotu. Díky Yannovi jsme se seznámili také s Jean-Francois Ganevat.

Slovinsko, Goriška Brda

Aleš Kristančič | Movia

Jestli někdo tvrdí, že zvládl dvoudenní párty s Alešem, tak lže! Asi nikdy jsme se nesetkali (v dobrém slova smyslu) s více „crazy“ vinařem. Degustace u něj jsou legendární a vždy se nemůžeme dočkat na další výlet do Slovinska. Jeho vína jsou vyráběna s pokorou k přírodě, bez zásahů a filtrace. Lze v nich přímo cítit ten nekonečný příval energie, který dědí po Alešovi.

This is Puro!

Rakousko, Štýrsko

Sepp Muster

Milý sympaťák z drsného Štýrska. Přesně tak bychom definovali Seppa, který se svou sestrou Mariou hospodaří na strmých kopcích s opokovým podložím. Z něj si vína berou typickou štýrskou kyselinku, mineralitu a svěžest.

To fundamentally change things, you must see the world through different eyes.

Morava, Velkopavlovická

Milan Nestarec

Český naturální průkopník a světová hvězda v jednom. Milanova vína v sobě skrývají tolik energie, života a originálnosti, že za velmi krátkou dobu přerostla naše hranice. Alespoň jeden z jeho legendárních počinů jako TRBLMKR, Danger nebo Forks & Knives musel ochutnat snad každý. V novém vinařství na okraji Velkých Bílovic se posune ještě dál, kam až to bude?

Vino z hroznů. Nic víc.

Vinaři


Máme přes 300 speciálních kousků od více než 80 vinařů. Vyberte si.